Üye Girişi
0
0 ürün listeleniyor
0 ürün listeleniyor

En İyi TYT Kimya online kursu – uzaktan eğitim

En iyi TYT Kimya online kurs - uzaktan eğitim fırsatları ve fiyatları hakkında detaylı bilgi puanegitim.com'da.

TYT Kimya online kurs – TYT kimya uzaktan eğitim kursu ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavını başarıyla geçebilirsiniz. Türkiye’nin öncü eğitim kurumları arasında öne çıkan ve bir eğitim markası olan Sınav Eğitim Kurumları’nın dijital eğitim platformu olan Puan Eğitim, TYT kimya online kursunu öğrencilere tüm detayları ile veriyor ve üniversite adaylarını tam donanımlı şekilde sınava hazırlıyor.

Bu yazımızda, TYT kimya konularından kaç soru çıkıyor? TYT Kimya online kursTYT kimya uzaktan eğitim detayları, TYT kimya online kursu paketinde neler var? TYT uzaktan eğitim kursunda neler var? TYT Kimya konuları nedir? TYT kimya konuları soru dağılımı nedir? TYT kimya ana başlıkları ve alt konuları, TYT kimya kursu kimyasal türler ve maddenin halleri, TYT Kimya en çok çıkan konular, TYT kimya başlıkları: Kimyasallar ve Gıdalar, TYT kimya online dersler hakkında merak edilen soruların yanıtları yer alıyor.

TYT kimya konularından kaç soru çıkıyor?

Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavında kimya konularından 7 soru çıkıyor. Fen Bilimleri Testi’nin içinde yer alan kimya soruları, 165 dakikalık TYT sınavında 7 farklı konu ile öğrencilerin karşısına çıkıyor.

TYT Kimya online kurs – uzaktan eğitim

TYT Kimya online kurs – uzaktan eğitim  kursunu, Sınav Eğitim Kurumları’nın dijital eğitim platformu olan Puan Eğitim’den almanızın birçok avantajı var. 100 binden fazla öğrencisi olan ve Türkiye’nin en büyük online eğitim platformlarından olan Puan Eğitim’deki tüm yayın içerikleri müfredata uygun ve güncel olarak hazırlanıyor. Puan Yayınları ve Sınav Yayınları tarafından üretilen yayınlar, canlı kurslarda eğitimciler tarafından kullanılıyor.

TYT kimya online kursu paketinde neler var?

Puan Eğitim tarafından birçok farklı kimya online kurs paketi öğrencilere sunuluyor. TYT sayısal canlı kurs paketi ve eşit ağırlık kurs paketinin farklı seçenekleri bulunuyor. AYT ile birleştirilen bir sayısal canlı kurs paketinde 1000 saat canlı eğitim seçeneği öğrencilere sunuluyor. Bu eğitimler öğrencinin isteğine göre, gündüz ya da akşam dersleri olarak anlatılıyor. 4K kalitesinde stüdyolarda çekilen video eğitimler ile öğrencinin kimya bilgisi pekiştiriliyor. Soru çözüm uygulaması, tüm konuları ve detaylarını kapsayan yayın setleri de yine bu paketlerin içinde yer alıyor.

TYT uzaktan eğitim kursunda neler var?

TYT kimya uzaktan eğitim kursu paketinde canlı ders anlatımı, yardımcı ve tamamlayıcı yayın setleri ile birlikte deneme sınavları da var. YSK’nin Temel Yeterlilik Testi’ne hazırlık için yapılan deneme sınavları, öğrenciyi sınav psikolojisine hazırlıyor ve deneme sınavının sonucuna göre öğrenciye özel kitap hazırlanıp veriliyor. Pakette ayrıca genel tekrarlardan bitirme kamplarına, kişiye özel sınav koçluğundan veli bilgilendirme sistemine, branşlara göre ayrılmış whatsapp gruplarından meslek tanıtım seminerlerine, sınavı geçmek için gerekli olan her şey var.

TYT Kimya konuları nedir?

TYT Kimya konularının başında kimya bilimi ile atom ve yapısı konuları geliyor. Daha sonra periyodik sistem, kimyasal türler arası etkileşimler, maddenin halleri ve kimyanın temel kanunları konuları kimyanın ana başlıklarının bir bölümünü oluşturuyor. TYT kimya konularında ayrıca asitler, bazlar ve tuzlar ile kimyasal hesaplamalar, karışımlar, endüstride ve canlılarda enerji konuları ile kimya her yerde başlıklı konular yer alıyor. Öğrenciler bu ana başlıklar altında yer alan konulardan çıkan sorularla sınavda karşılaşıyor.

TYT kimya konuları soru dağılımı nedir?

TYT kimya konuları soru dağılımında, kimyanın tüm ana başlıkları ve alt konuları yer alıyor. Sınava girecek olan üniversite adaylarının tüm bu ana başlıklara ve alt konulara çalışması gerekiyor. TYT kimya sınavı için çalışılacak ana başlıklar ve alt konular Puan Eğitim’in online kursunda ayrıntılı olarak anlatılıyor.

TYT kimya ana başlıkları ve alt konuları

Kimya Bilimi ana başlığı altında simyadan kimyaya, kimya disiplinleri ve kimyacıların çalışma alanları konuları ile kimyanın sembolik dili ve kimya bilimine katkı sağlayan bilim insanları hakkındaki konular detaylı olarak işleniyor. Kimyanın Periyodik Sistem ana başlığı altında Mendeleyev ve periyodik sistem detayları, Moseley ve modern periyodik sistem ayrıntıları, periyodik sistemde yer bulma yöntemleri, elementlerin sınıflandırılması ve periyodik özelliklerin değişimi hakkındaki konular da yine Puan Eğitim’in online kursunun içeriğinde yer alıyor.

TYT kimya kursu kimyasal türler ve maddenin halleri

TYT kimya ana başlıkları ve alt konuları arasında Kimyasal Türlerin alt konuları olarak kimyasal türler arası etkileşimin sınıflandırılması (güçlü etkileşimler ve zayıf etkileşimler) konuları da derslerde işleniyor. Ayrıca Maddenin Halleri başlığı altında sıvılar, katılar, gazlar ve bunların özellikleri de yine derslerin içeriğini oluşturuyor. Doğa ve Kimya başlığı altında su ve hayat ile çevre kimyası işleniyor. Kimyanın Temel Yasaları başlığı altında kütlenin korunumu kanunu, sabit oranlar kanunu, katlı oranlar kanunu ile birleşen hacim oranları yasası ve sabir hacim oranları yasası konuları örneklerle detaylandırılıyor.

TYT Kimya en çok çıkan konular

Kimyasal Tepkimelerde Hesaplamalar başlığı altında formül bulma, artanlı tepkimeler olarak da bilinen sınırlayıcı bileşen bulma, karışım problemleri ve tepkime verimi bulma konuları örneklerle anlatılıyor. Homojen karışımlar (çözeltiler) ve heterojen karışımlar da yine eğitimcilerin anlatacağı konular arasında yer alıyor. Asitler Bazlar ve Tuzlar başlıklı kimya dersinin detayında asitler ve bazlar detaylı olarak işleniyor. Ayrıca asit ve bazların tepkimeleri, yaşamamızda asitler ve bazlar ile tuzlar konuları da TYT Kimya online kurs – uzaktan eğitim kursunun içinde yer alıyor.

TYT kimya başlıkları: Kimyasallar ve Gıdalar

Son olarak Kimya Her Yerde başlığı altında günlük hayat kimyasalları arasında yer alan temizlik maddeleri, sabun, deterjan, polimerler, kozmetikler ve ilaçlar da eğitimcilerin anlattığı konular arasındadır. Aynı zamanda bu ana başlık altında gıdalar konusu da yine ayrıntılı ve örneklerle anlatılıyor. Tüm bu ana başlıklar ve alt konular, alanında uzman eğitimciler tarafından bu kursa katılan öğrencilere TYT Kimya sınavını kolayca geçebilmeleri için öğretiliyor.

TYT kimya online dersler ile sınava hazırlanın

TYT kimya uzaktan eğitim ve TYT Kimya online dersler ile sınava hazırlanmanız ve başarılı olmanız daha kolay. Uzman eğitimciler tarafından anlatılan canlı ders eğitimlerinde aklınıza takılan tüm soruları aynı anda eğitimciye sorabilir, anlamadığınız konuları tekrar dinleyebilir ya da canlı eğitimin yanında hediye olarak verilen ders videolarını istediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Kimya konularının, kimya sınavında daha önce çıkmış soruların, soru bankalarının, testlerin ve diğer yardımcı materyallerin yer aldığı basılı yayın seti de yine sizi sınava ciddi şekilde hazırlayacak.