Üye Girişi
0
0 ürün listeleniyor
0 ürün listeleniyor

TYT Online Kurs - Uzaktan Eğitim, Fiyatları, Tavsiye

Puan Eğitim olarak TYT Online Kurs - Uzaktan Eğitim konusunda öğrencilerimize derslerimizi sunmaya devam ediyoruz.

ÖSYM tarafından hazırlanan ve Temel Yeterlilik Sınavı anlamına gelen TYT, iki yıllık üniversite bölümünü tercih etmeyi düşünen öğrencilerin hazırlandığı sınav olarak karşımıza çıkıyor. AYT sınavına yüzde 40 etkisi bulunan, bu nedenle AYT bölümlerine girmek için zorunlu olan TYT; bilgisayar programcılığı, halkla ilişkiler, iç mekan tasarımı ve bankacılık - sigortacılık gibi birçok bölüme giriş yapılmasına olanak sağlıyor. Hazırladığımız bu makalede TYT online kurs ve TYT uzaktan eğitim ile ilgili tüm detaylara yer vereceğiz. Siz de TYT eşit ağırlık online kurs, TYT eşit ağırlık uzaktan eğitim, TYT sayısal online kurs ve TYT sayısal uzaktan eğitim kurslarımızla ilgili bilgi almak için hazırladığımız makaleyi inceleyebilirsiniz.

Puan Eğitim’de 100 binden fazla öğrenci son eğitim öğretim yılında online eğitim alarak sınavlara hazırlandı. Puan Eğitim’de TYT ve AYT için canlı dersler veriliyor. Alanında uzman eğitmenler, online ve uzaktan kurslarla üniversite öğrenci adaylarını YKS’ye hazırlıyor. Tüm basılı içerikler MEB müfredatına uyumlu olarak hazırlanıyor ve her yeni öğretim yılında güncelleniyor.

TYT Online Kurs - Uzaktan Eğitim

TYT, açılımı Temel Yeterlilik Testi olan, üniversiteye giriş sınavı olan YKS’nin ilk oturumudur. YKS sınavının ilk aşaması olan TYT’de 9. ve 10. Sınıfta görülen derslerin konularından sorular sorulur. Bu sınavda alınan puan, üniversiteyi kazanmak için oldukça etkili bir puandır. Temel Yeterlilik Testi’nin genel sınava etkisi yüzde 40’tır. TYT sınavında 9. ve 10. Sınıfta görülen dersler bulunmaktadır. Bu dersler; temel matematik, temel Türkçe, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisidir.

YKS’nin birinci oturumu olan TYT sınavında 120 soru var. Matematik ve Türkçe’den 40’ar soru, toplam 80 soru sorulacak. Sosyal bilimler dersleri olan Tarih’ten 5 soru, Coğrafya’dan 5 soru, Felsefe’den 5 soru, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 5 soru, toplam 20 soru sorulacak. Fen bilimleri dersleri olan Fizik dersinden 7 soru, Kimya dersinden 7 soru ve Biyoloji dersinden 6 soru, toplam 20 soru sorulacak. Bunların toplamı ise 120 yapıyor. Temel Yeterlilik Testi TYT sınavı 165 dakika olacak. 120 soru 165 dakika içinde çözülecek. Bu sınavda öğrencilerin temel yeterliliği ölçülecek. 9. ve 10. Sınıfta görülen derslerin konularından hazırlanan sorular TYT sorularını oluşturacak.

Lise öğrencileri 9. Sınıfta ve 10. Sınıfta aynı derslere girerler. 11. Sınıfa geçerken seçecekleri bölüm ile ilgili ders seçimleri yaparlar. Sayısal, sözel veya dil bölümünü seçen öğrencilerin, lise eğitimlerinde bu bölümlerle ilgili derslere girmesine eşit ağırlık denilir. Öğrenciler eşit ağırlık bölümünü seçtiklerinde, 11. Sınıf ve sonrasında ağırlıklı olarak Türk Edebiyatı, Dil ve Anlatım, Tarih, Felsefe, İngilizce, Matematik, Coğrafya ve Geometri derslerini görür. Ayrıca Kimya, Fizik ve Biyoloji gibi fen bilimleri derslerini de gören öğrenciler, sözel ve sayısal derslere hakim olarak YKS’ye girer.

TYT Eşit Ağırlık Online Kurs - Uzaktan Eğitim

Eşit ağırlık sınavında öğrenciler ilk olarak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’ne girecek. Bu sınavda üniversite öğrencisi adaylarına 120 soru sorulacak. Öğrenciler 165 dakikada 120 soruyu cevaplayacak. Bir sonraki gün ise YKS’nin Alan Yeterlilik Testleri sınavı yapılacak. Bu sınavda ise 160 soru sorulacak. Öğrenciler 180 dakikada 160 soruyu cevaplayacak. Bu iki sınavdan alınan sözel ve sayısal puanlar hesaplanacak.

TYT Online Kurs - Uzaktan Eğitim Eşit Ağırlık Bölümünde Hangi Dersler Var?

YKS’nin iki oturumu olan TYT – AYT sınavlarında ve eşit ağırlıkta Edebiyat - Sosyal Bilimler 1, Matematik dersleri var. Türk Dili ve Edebiyatı – Sosyal Bilimler 1 testinde adaylara 40 soru soruluyor. Türk Dili ve Edebiyatı ders konularından 24 soru, Tarih -1 ders konularından 10 soru, Coğrafya -1 ders konularından 6 soru ve içinde Geometri ders konuları da olan Matematik ders konularından 40 soru soruluyor. TYT – AYT eşit ağırlık sınavında TYT için Türkçe, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik ve Geometri, Fizik, Kimya ve Biyoloji ders konuları var. AYT için ise Edebiyat ders konuları, Tarih 1 ve Coğrafya 1 ders konuları ile Matematik ve Geometri ders konuları bulunuyor.

4 yıllık eşit ağırlık bölümleri nelerdir?

4 yıllık eşit ağırlık bölümleri arasında, harf sırasına göre Aile ve Tüketici Bilimleri, Antropoloji, Arkeoloji, Bankacılık, Bankacılık ve Finans, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilim Tarihi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Çocuk Gelişimi, Ekonometri, Ekonomi ve Ekonomi ve Finans bölümleri var. Ayrıca, Felsefe, Felsefe Grubu Öğretmenliği, Girişimcilik, Grafik, Gümrük İşletme, Havacılık Yönetimi, Hukuk, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İnsan Kaynakları Yönetimi, İslam İktisadı ve Finans ve İşletme ile Kamu Yönetimi, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım ve Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Lojistik Yönetimi bölümleri var.

4 yıllık eşit ağırlık bölümleri arasında ayrıca, Maliye, Moda Tasarımı, Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Finans, Müzecilik, Otel Yöneticiliği, Pazarlama, Politika ve Ekonomi, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR), Sağlık Yönetimi, Sermaye Piyasası, Seyahat İşletmeciliği, Sınıf Öğretmenliği, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri, Siyasal Bilimler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji ve Spor Yöneticiliği bölümleri var. Ayrıca, Takı Tasarımı, Tarih Öncesi Arkeolojisi, Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı, Turizm İşletmeciliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Uluslararası, Ekonomik İlişkiler, Uluslararası Finans, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Yerel Yönetimler bölümleri var.

2 yıllık eşit ağırlık bölümleri nelerdir?

2 yıllık eşit ağırlık bölümleri arasında, harf sırasına göre, Arıcılık, Atçılık ve Antrenörlüğü, Avcılık ve Yaban Hayatı, Bağcılık, Bahçe Tarımı, Bankacılık ve Sigortacılık, Basım ve Yayın Teknolojileri, Bilgi Yönetimi, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri, Deniz Brokerliği, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Dış Ticaret ve Doğal Yapı Taşları Teknolojisi bölümleri var. Ayrıca, Emlak ve Emlak Yönetimi, Endüstriyel Tavukçuluk, Eser Koruma, Et ve Ürünleri Teknolojisi, Ev İdaresi, Fındık Eksperliği, Fidan Yetiştiriciliği, Grafik Tasarımı, Hava Lojistiği, İç Mekan Tasarımı, İkram Hizmetleri, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi, Kooperatifçilik, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı, Kültür Balıkçılığı ve Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği bölümleri de var.

2 yıllık eşit ağırlık bölümleri arasında ayrıca, Lojistik, Maliye, Mantarcılık, Marina İşletme, Marina ve Yat İşletmeciliği, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi, Mimari Restorasyon, Moda Tasarımı, Moda Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Organik Tarım, Ormancılık Orman Ürünleri, Otobüs Kaptanlığı, Özel Güvenlik ve Koruma bölümleri var. Ayrıca, Pazarlama, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Posta Hizmetleri, Raylı Sistemler İşletmeciliği, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sağlık Turizmi İşletmeciliği, Sahne ve Dekor Tasarımı, Seracılık, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ve Süt ve Ürünleri Teknolojisi bölümleri var. 2 yıllık eşit ağırlık bölümleri arasında ayrıca, Tapu ve Kadastro, Tarım, Tarımsal İşletmecilik, Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi, Tarla Bitkileri, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Tohumculuk, Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümleri var. Son olarak, 2 yıllık eşit ağırlık bölümleri arasında, Uçuş Harekat Yöneticiliği, Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri, Yat İşletme ve Yönetimi ve Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi bölümleri bulunuyor.

En iyi eşit ağırlık bölümleri hangileridir?

En iyi eşit ağırlık bölümleri, puanı en yüksek bölümlerdir. En yüksek puana sahip eşit ağırlık bölümlerinin başında Hukuk ve psikoloji geliyor. Ayrıca uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi, grafik tasarımı, sınıf öğretmenliği, çocuk gelişimi, iç mimarlık ve çevre tasarımı, iktisat ve işletme bölümleri, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, beden eğitimi ve spor öğretmenliği, bankacılık ve ekonomi bölümleri de en iyi eşit ağırlık bölümleri arasındadır. Ayrıca kamu yönetimi, maliye, havacılık yönetimi, sağlık yönetimi, sosyal hizmetler ve yönetim bilişim sistemleri ile tarih öncesi arkeoloji de en iyi eşit ağırlık bölümleri arasında yer alıyor.

TYT Sayısal Online Kurs - Uzaktan Eğitim

TYT sayısal online kurs ve uzaktan eğitim ile sınava tüm konulara hakim olarak hazırlanabilirsiniz. Dersler ve tüm konular, alanında uzman eğitimciler tarafından veriliyor. Bu eğitimler size geleceğin kapılarını daha hızlı açacak. Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavına Puan Eğitim ile en donanımlı şekilde hazırlanarak istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

En doğru metotlarla hazırlanan kurslar, sizi sınava, tüm konulara hakim olacağınız şekilde hazırlayacak. Detaylı konu anlatımlarının yanı sıra testler ve deneme sınavları ile de bilgilerinizi pekiştireceksiniz. Önceki yıllarda çıkmış soruları da yakından inceleyecek, Puan Eğitim TYT online kurs ve TYT uzaktan eğitim ile tüm detaylara hakim olarak sınava gireceksiniz.

TYT’de matematik ve geometriden 40 soru sorulacak. Matematik konuları arasında sayılar, orantılar, denklemler, problemler, kümeler ve fonksiyonlar ile kombinasyon ve permütasyon soruları olacak. Ayrıca OBEB-OKEK, çarpanlara ayırma, olasılık ve istatistik, polinomlar ve binom ile bölme ve bölünebilme işlemleri de yine sorular arasında çıkabilecek. Geometride ise üçgenler ve açılar, çokgenler ve dörtgenler ile paralelkenar, eşkenar, dikdörtgen, çember, daire ve prizmalar ile piramitler konularından sorular çıkacak. Ayrıca vektörler, yamuk, şekiller ve küre konularında da sorular çıkabilecek.

TYT’de fizik alanında 7 soru sorulacak. TYT fizik konuları arasında, madde ve özellikleri, basınç ve kaldırma kuvveti ile ısı ve sıcaklık, enerji, elektrostatik, kuvvet ve hareket ile elektrik ve manyetizma konuları var. Fizik konuları arasında ayrıca, optik, dalgalar, dünya ve uzay ile basit makineler konuları da yer alıyor.

TYT’de biyolojide 6 soru çözüm için bekleyecek. TYT biyoloji konuları arasında, canlılar ve yapısı, hücre, üreme, kalıtım, genetik, ekoloji, ekosistem, dünyamız, solunum, fizyoloji ve hayatın başlangıcı ile evrim konuları var.

TYT kimya alanında 7 soru sorulacak. Kimya konuları arasında, atom, periyodik sistem, kimyasal türler, asitler, bazlar, tuzlar ve bileşikler ile kimyasal tepkimeler ve maddenin halleri konuları yer alıyor. Ayrıca karışımlar, endüstride ve canlılarda enerji de konular arasında bulunuyor.

Siz de TYT online kurs ve TYT uzaktan eğitimleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından kurslarımız hakkında aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

TYT Online Kurs - Uzaktan Eğitim Fiyatları

TYT sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok araştırdığı konular arasında da TYT online kurs fiyatları ve TYT uzaktan eğitim fiyatları yer alıyor. TYT online kurs fiyatları ve TYT uzaktan eğitim fiyatları, paketlerin içeriklerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Siz de TYT online kurs fiyatları ve TYT uzaktan eğitim fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Puan Eğitim TYT Online Kurs ve TYT Uzaktan Eğitim sayfasını inceleyebilir, aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilir ve kurslarımızdan faydalanabilirsiniz.